•

V dňoch 08 -12.04.2019 sa pani učiteľky Bc. Henrieta Petrová a Miroslava Sabolová zúčastnili v Olomouci Programu mobilita pre zamestnancov v školskom vzdelávaní/vzdelávaní dospelých z projektu ERASMUS+. Táto mobilita pozostávala z 5 seminárov. Ich absolvovaním účastníci získali určité poznatky a zručnosti:

Výtvarná dielňa: oboznámili sa s výtvarným aj pracovným materiálom, s rôznymi nástrojmi, získali nové inšpirácie a tým obohatili svoju prax. Nové metódy práce si na kurze aj v praktickej časti vyskúšali.

Predškoláčik: účastníci získali prehľad o predškolskej edukácii so zameraním na školskú zrelosť a pripravenosť detí na školskú dochádzku. V tejto časti seminára získali kompetencie ako viesť rozhovor s rodičmi týchto detí.

Prečo zase zlostíš, alebo emocionálny a sociálny rozvoj osobnosti: v tejto časti sa účastníci oboznámili s tým, ako pracovať s vlastnými emóciami a sociálnym rozvojom, a ako uvedené kompetencie budovať u detí.

Ako viesť zložitý rozhovor - zameraný na rodiča: cieľom tejto témy bolo poskytnúť účastníkom určité návody ako viesť konštruktívny dialóg, bez pocitu straty dôstojnosti všetkých zúčastnených na rozhovore.

Syndróm vyhorenia, dôsledky, prevencia, údržba: Táto téma je zvlášť zaujímavá pre všetkých, ktorí pracujú s ľuďmi, a učiteľov samozrejme nevynímajúc. V tejto problematike je veľmi dôležité sa zorientovať, nakoľko od učiteľov závisí celková klíma školy. Hlavnou metódou v tejto téme bola interaktivita - účastníci mali možnosť si v modelových situáciách overiť svoje znalosti a zručnosti v uvedenej problematike.

• Miestnosť
            • Telefón